دات نت نیوک
Menu

استفاده از پیامک برای درمان آسم

تاریخ ایجاد: شنبه 28 اردیبهشت 1392تعداد بازدید: 1872تعداد نظرات ارسالی: 2نویسنده: nima_akhtar
استفاده از پیامک برای درمان آسم
ارسال یک پیامک معمولی به کودکان مبتلا به آسم و پرسیدن از آن‌ها در مورد نشانه‌های بیماری و دادن دانش به آن‌ها در مورد شرایطی که در آن قرار دارند می‌تواند وضعیت نهایی سلامت این افراد را ارتقا دهد.
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، "موسسه فناوری جورجیا" طی مطالعه جدید روی کودکان بیمار، سوالاتی را در مورد نشانه‌های بیماری از آن‌ها پرسید و از طریق پیامک اطلاعاتی را در مورد بیماری آسم به آن‌ها انتقال داد و در پایان این بررسی مشخص شد که عملکرد سیستم ریوی این افراد ارتقا یافته است و در طول دوره زمانی چهار ماه فهم آن‌ها نسبت به گروه دیگری که پیامک‌ها را دریافت نکرده بودند از این بیماری بیشتر شده است.
"روزا آریاگا"(Rosa Arriaga) مدیر این تحقیقات و محقق برتر مرکز سیستم‌های رایانه‌ای تعاملی در کالج Georgia Tech در این خصوص گفت: «این روزها پیامک به عنوان ابزاری محسوب می‌شود که زمان دقیق مصرف داروها را به بیماران اعلام می‌کند و در این مطالعه جدید ما دریافته‌ایم که کودکان در جریان استفاده از این ابزار بسیار موفق‌تر بوده‌اند و از بیماری خود بیشتر آگاهی کسب کرده‌اند».
نتایج حاصل از این مطالعه جدید در کنفرانس ACM SIGCHI با موضوع "عوامل انسانی در سیستم‌های رایانه‌ای 2013" که در پاریس برگزار شده است، اعلام شد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد