دات نت نیوک
Menu

توصیه‌های وزارت بهداشت به کاربران کامپیوتر

تاریخ ایجاد: شنبه 28 اردیبهشت 1392تعداد بازدید: 2022تعداد نظرات ارسالی: 2نویسنده: nima_akhtar
توصیه‌های وزارت بهداشت به کاربران کامپیوتر
به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ˈفاطمه صادقیˈ افزود: 75 درصد کاربران رایانه به طور گاهگاهی دچار اختلالات اسکلتی عضلانی و دردهای ناحیه کمر ، گردن و شانه می شوند.
وی ادامه داد: 53 درصد کاربران رایانه از دردناک بودن و خشکی گردن و شانه رنج می برند که این اختلالات خوش خیم بوده و با انجام نرمش های مناسب تا حد زیادی بهبود می یابد.
صادقی تصریح کرد: یکی از شایعترین شکایت کاربران، ناراحتی کمر و گردن است که نشستن های طولانی مدت روی صندلی نامناسب که حمایت لازم را از کمر انجام نمی دهد، خم کردن و بلند کردن مداوم سر برای خواندن برگه ای که روی میز قرار دارد و خم کردن سر به عقب از علت های ناراحتی کمر و گردن است.
این کارشناس مرکز سلامت محیط و کار خاطرنشان کرد: عارضه دیگری که کاربران کامپیوتر را تهدید می کند ناراحتی های مربوط به دست در حین تایپ کردن است که توصیه می شود برای جلوگیری از این امر، اندازه کیبورد متناسب با دست کاربر باشد به طوری که انگشتان به راحتی روی آن حلقه بزنند و شکل آن به نحوی باشد که مچ دست روی آن قرار گیرد.
صادقی افزود: لازم است در همان سطح، صفحه کلید قرار گیرد و فضای کافی برای حرکت دادن Mouse وجود داشته باشد و همچنین سیم Mouse مانع حرکت دادن آن نشود، بهتر است برای حرکات کوچک از حرکت مچ استفاده کنند و آرنج روی استراحتگاه تکیه داشته باشد
وی یادآور شد: به منظور دستیابی به کنتراست لازم در تصویر و حذف موثر میدان های الکتریکی ، مغناطیسی و اشعه های آزار دهنده ناشی از لامپ تصویر ، بهتر است از فیلتر محافظ استفاده شود.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد