دات نت نیوک
Menu

نخستین کلینیک مجازی طب کار در کشور راه اندازی شد

تاریخ ایجاد: شنبه 28 اردیبهشت 1392تعداد بازدید: 2297تعداد نظرات ارسالی: 0نویسنده: nima_akhtar
نخستین کلینیک مجازی طب کار در کشور راه اندازی شد
نخستین کلینیک تخصصی مجازی طب کار با برقراری ارتباط تله مدیسین (نوعی ارتباط الکترونیکی و دیجیتالی) بین دو مرکز تهران و بوشهر با حضور مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی (ره) راه اندازی شد.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز سه شنبه در حاشیه افتتاح این مرکزبه خبرنگار ایرنا گفت:متخصصان و اعضای هیات علمی طب کار این مرکز خدمات مشاوره را به بیماران ارایه می کنند.
ˈسیدحسن امامی رضویˈ افزود: راه اندازی این مرکز از آن جهت مهم است که بسیاری از متخصصان رشته های تخصصی در نقاط مختلف کشور حضور ندارند بنابراین بیماران از هرجای ایران می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از متخصصان حاضر در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به دست آورند.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد دسترسی به خدمات فوق تخصصی و مشاوره ای بیماران پیچیده (افراد با چند بیماری) به راحتی امکان پذیر نیست و راه اندازی مراکز مجازی این امکان را فراهم می آورد.
امامی رضوی گفت: تفاوت ارتباط از طریق تله مدیسین با ارتباط مشاوره تلفنی در این است که در ارتباط تله مدیسین، امکان تبادل اطلاعات ، دیدن بیمار و معاینات مربوط به او از طریق تصویر وجود دارد.
وی تاکید کرد تله مدیسین به کارگیری تکنولوژی الکترونیک و دیجیتال به منظور اعمال مراقبت های پزشکی و بهداشتی از بیمارانی است که در نقاط دور از مرکز درمانی به سر می برند و موجب تصمیم گیری به موقع و مناسب بدون صرف هزینه سفرها خواهد شد.
معاون وزیر بهداشت یادآور شد ارتباط کلینیک مجازی طب کار فعلا با مرکز طب کار بوشهر برقرار شده است اما این ارتباطات به تدریج توسعه خواهد یافت.
رضوی افزود: هم اکنون 30 مرکز یا کلینیک مجازی در زمینه های مختلف پزشکی در کشور فعالیت دارند و ظرف دو هفته آینده، طی سمیناری تمام این فعالیت ها معرفی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اعلام نتایج استخدام پرستاران طی ماه جاری به منظور برطرف شدن کمبودهای پرستاران خبر داد.
به گزارش ایرنا در مراسم افتتاح نخستین کلینیک مجازی طب کار، سه پرونده بیمار بوشهری که به دلایل شغلی بیمار شده بودند ، بررسی شد؛ ارایه خدمات این کلینیک به صورت رایگان است.printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد