دات نت نیوک
Menu

تلاش برای ساخت بازی مقابله با سرطان

تاریخ ایجاد: شنبه 28 اردیبهشت 1392تعداد بازدید: 1841تعداد نظرات ارسالی: 1نویسنده: nima_akhtar
تلاش برای ساخت بازی مقابله با سرطان
تعدادی از بزرگترین شرکت‌های فناوری در جهان برای سرعت بخشیدن به ساخت داروهای ضدسرطان با یکدیگر همکاری می‌کنند.
به گزارش فارس به نقل از رویترز ، این بازی با همکاری شرکت‌هایی مانند گوگل، آمازون و فیس بوک و همین طور یک شرکت خیریه طراحی خواهد شد.
قرار است این بازی برای استفاده بر روی گوشی های هوشمند طراحی شود و اجرای آن تنها به 5 دقیقه زمان نیاز داشته باشد. کاربران در زمان اجرای این بازی موبایلی اطلاعات پزشکی خود در مورد بیماری سرطان را نیز افزایش خواهند داد.
به منظور طراحی این بازی 40 برنامه نویس رایانه ای، طراح بازی و گرافیک و دیگر متخصصان با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این بازی دانشمندان شهروند نام خواهد داشت.
یکی از محققان دانشگاه کمبریج که برای طراحی این بازی همکاری می کند، می گوید تاکنون پیشرفت های زیادی در زمینه درک عوامل ژنتیکی ابتلا به بیماری سرطان به عمل آمده، اما هنوز مشخص نیست که چرا برخی داروهایی که به این منظور طراحی می شوند به درستی عمل می کنند و برخی دیگر نیز مفید نیستند. به این منظور به سالها تحقیق و بررسی نیاز داریم.
انتظار می رود بازی یاد شده تا اواسط سال 2013 در دسترس علاقمندان قرار بگیرد. بیماری سرطان سالانه 7.5 میلیون نفر را در سراسر جهان به کام مرگ می فرستد و انتظار می رود تعداد افراد مبتلا به این بیماری تا سال 2030 تا 75 درصد افزایش یابد


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد